Letná škola na Technickej univerzite v Rige

Letná škola na Technickej univerzite v Rige

Oddelenie medzinárodnej spolupráce a zahraničných študentov RTU Nadácia zahraničných študentov a oddelenie krátkodobých kurzov s potešením oznamujú plány na nadchádzajúce leto 2023.

Technická univerzita v Rige má viac ako 20-ročné skúsenosti s organizovaním letných/zimných škôl a najrôznejších krátkodobých kurzov.

Letné/zimné školy sú výbornou, doplnkovou vzdelávacou príležitosťou pre študentov, ktorí chcú svoj voľný čas mimo vysokoškolského štúdia tráviť zmysluplne – získavaním nových vedomostí, praktických zručností a skúseností. Letné/zimné školy poskytujú nielen intenzívne prezenčné hodiny, ale aj mimoškolské aktivity, ktoré sú vytvorené tak, aby prispeli nielen k doplneniu vedomostí, ale aj k zvýšeniu socializácie a kultúrneho povedomia.

Tento rok ponúkame sedem pútavých letných škôl, ktoré rozvinú vedomosti študentov v príbuzných odboroch a rozšíria ich letné skúsenosti o nové priateľstvá a zabezpečia dlhodobé, nezabudnuteľné pozitívne spomienky:

S radosťou vám oznamujeme, že dve z našich letných škôl získali finančnú podporu od Štátnej agentúry pre rozvoj vzdelávania, čo znamená, že študenti môžu získať štipendium*.

Letné školy, ktoré sú ocenené štipendiami, sú: IoT of Drones: GPS-Less Navigation a Baxter Robot Revival by Deep Learning Application

Letné školy obsahujú širokú škálu predmetov vrátane:

• Úvod do umelej inteligencie a strojového učenia
  • Fyzický robot – mechanika, elektronika a počítač
  • Programovanie robotov, ladenie schém elektroniky a testovanie elektroniky robotov
  • Internet vecí (IoT) a senzorové siete;
  • Výzvy a trendy pre implementáciu technológie piatej generácie (5G);
  • Fyzické a environmentálne expozície;
  • Koncepcie a technológie odpadového hospodárstva
  • Analýza rizík vodných zdrojov
  • Prispôsobenie sa zmene klímy
  • A mnoho ďalších!

VIAC INFO: PDF

Ak máte záujem o naše letné školy, neváhajte sa pozrieť na našu webovú stránku.