Ako podporiť podnikateľské zručnosti umelcov v 21. storočí?

Ako podporiť podnikateľské zručnosti umelcov v 21. storočí?

logo_MicroHub

Kurz podnikateľských zručností MicroHUB je zameraný na cieľovú skupinu kreatívnych mikropodnikateľov, umelcov alebo remeselníkov, ktorí už svoj podnik majú alebo si ho plánujú založiť. Online kurz pozostáva z 10 samostatných modulov, ktorých cieľom je poskytnúť kreatívnym podnikateľom detailný návod, ako začať a udržať svoje podnikanie. Kurz pomáha vytvárať ucelenú predstavu o tom, ako si podnik založiť, riadiť alebo ako ho zmodernizovať. Moduly obsahujú najmä praktické a aktuálne informácie, online nástroje, tipy či zdroje, pretože projekt má za cieľ podporiť rozvoj digitálnych zručností a podnikateľského myslenia remeselníkov a umelcov a tak im otvoriť dvere do sveta nových profesijných príležitostí. Kurz je možné absolvovať celý alebo len vybrané moduly. Po dokončení kurzu a splnení podmienok obdrží účastník certifikát.

Kurz je ponúkaný zdarma, momentálne v angličtine, ale od júla 2023 bude dostupný v slovenčine, maltčine, bulharčine, gréčtine, poľštine a švédčine. Na prihlásenie do kurzu stačí jednoduchá registrácia na stránke projektu: https://microhub.erasmus.site/sk/online-tool/mooc/

Projekt MicroHUB – „Promoting creativity microbusiness though web tools in rural area” (2021-1-SK01-KA220-VET-000032999) začal v decembri 2021 a bude trvať do novembra 2023. Tvorí ho konzorcium siedmich partnerov zo Slovenska (Ekonomická fakulta), Malty (FFEGE), Írska (I&F), Poľska (CWEP), Bulharska (OECOM Group), Švédska (Sensus, Region Stockholm-Gotland) a Grécka (Fix in Art). Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach je koordinátorom projektu.