Podávanie žiadosti na štipendijné pobyty v rámci bilaterálnych dohôd (uzávierka 30. január 2023) – 16 krajín sveta

Dovoľujeme si informovať záujemcov o štipendijné pobyty udeľované na základe medzivládnych bilaterálnych dohôd do 16 krajín sveta, že termín podávania žiadostí bol predĺžený na 31. 1. 2023 do 16.00 hod.

V rámci štipendijných ponúk udeľovaných na základe medzivládnych bilaterálnych dohôd sa študenti, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a výskumní pracovníci môžu uchádzať o nasledovné typy pobytov:

• študijné pobyty,
  • výskumné pobyty,
  • prednáškové pobyty,
  • letné jazykové školy.

Zmenená uzávierka na štipendijné pobyty do 16 krajín sveta platí pre akademický rok 2023/2024 a letné kurzy počas leta 2023 a týka sa nasledovných krajín:

• Belgicko
  • Bielorusko
  • Bulharsko
  • Česko
  • Egypt
  • Grécko
  • Chorvátsko
  • Kazachstan
  • Maďarsko
  • Moldavsko
  • Poľsko
  • Rumunsko
  • Severné Macedónsko
  • Slovinsko
  • Srbsko
  • Ukrajina.

V nasledovnej PRÍLOHE nájdete prehľad krajín a všetkých štipendijných ponúk zoradených v abecednom poradí spolu s webovými odkazmi, ktoré majú zmenenú uzávierku podávania žiadostí na 31. január 2023 do 16.00 hod.