"Open Data Lab"

Dňa 18.1.2022 sa uskutočnilo fakultné kolo prezentácií dátových aplikácií vytvorených s využitím open data. Tieto dátové aplikácie boli vytvorené v rámci riešenia projektu „Open Data Lab“ (www.bit.ly/open_data_lab) zastrešený občianskym združením Alvaria a MŠVVaŠ SR.

Svoje dátové aplikácie vytvárali naši študenti druhého ročníka Bc. a prvého ročníka Ing. štúdia v rámci predmetov „Aplikácie pre základné spracovanie údajov“ a „Základy implementácie ekonomických modelov“. Vybrané projekty budú naši študenti ďalej prezentovať 24.1.2022 aj na celoslovenskom Demo Day, kde v rámci tohto online podujatia budú prepojení študenti a pedagógovia 4 zapojených univerzít. Počas podujatia dostanú študenti priestor na prezentovanie svojich výsledkov a skúseností pred posudzovateľmi z akademickej pôdy, ale najmä z praxe.