SPNZ oceňoval najlepších

Bratislava 9. decembra 2020- Slovenský plynárenský a naftový zväz (SPNZ) pri bilancovaní roku 2020 tradične vyzdvihol úsilie nádejných a erudíciu skúsených odborníkov ocenením najlepších diplomových prác s problematikou plynárenstva. Najlepšie diplomové práce venované témam plynárenstva a príbuzných odborov aj tento rok súťažili o Cenu prof. Nemessányiho. SPNZ v tejto súvislosti oslovil sedem slovenských univerzít a jednu vysokú školu (23 fakúlt a ústavov, katedier) s ponukou tém diplomových prác na spracovanie. Témy sa navrhujú každoročne, podľa aktuálnych potrieb spoločností, ktoré sú členmi SPNZ, poprípade študenti spracúvajú vlastné témy, súvisiace s problematikou plynárenstva a príbuzných odborov.

Súťaž bola opäť rozdelená do dvoch kategórií: „Technika a technológie, technologický rozvoj v plynárenstve“ a „Trhy s plynom, stratégie a legislatíva pre plynárenstvo“. Zúčastniť sa jej mohli študenti, ktorí práce obhájili do konca augusta 2020.

V kategórii Trhy s plynom, stratégie a legislatíva pre plynárenstvo získala Cenu prof. Nemessányiho Ing. Kristína PETRUŠKOVÁ (Technická univerzita v Košiciach, Ekonomická fakulta) s prácou „Analýza vývoja cien energií v SR a ich porovnanie s krajinami V4“ pod vedením RNDr. E. Liptákovej, PhD.

Viac informácií: https://www.slovgas.sk/aktuality/spnz-ocenoval-najlepsich/

Blahoželáme!