Stanovisko k Národnému integrovanému a reformnému plánu „Moderné a úspešné Slovensko“

Vážení členovia akademickej obce Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach,

Akademický senát Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach na mimoriadnom rokovaní dňa 29.10.2020 schválením uznesenia č. 30/2020 AS EkF TUKE vyjadril svoje stanovisko k Národnému integrovanému a reformnému plánu „Moderné a úspešné Slovensko“, zverejnenému Ministerstvom financií Slovenskej republiky:

„Akademický senát Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach vyjadruje podporu zachovaniu akademických slobôd. Víta aktivity, ktorých cieľom má byť zlepšenie fungovania vysokých škôl a vyššia transparentnosť všetkých procesov na univerzitách. Rozhodnutie o zmenách systému samosprávy univerzít a fakúlt, by však malo byť uskutočnené na základe širšej spoločenskej diskusie, ale predovšetkým diskusie v rámci akademickej obce.“

Bližšie informácie nájdete na podstránke Akademického senátu EkF TUKE