Vedecké aktivity pre mladých výskumných pracovníkov

ŠTUDENTSKÁ VEDECKÁ A ODBORNÁ ČINNOSŤ (ŠVOČ)

ŠTUDENTSKÁ VEDECKÁ A ODBORNÁ ČINNOSŤ (ŠVOČ)

Aktualizované - Ekonomická fakulta TUKE vyhlasuje SÚŤAŽ PRÁC ŠVOČ – pozri link (ŠVOČ EkF 2022/2023)

Hlavným cieľom je podporiť schopnosti študentov tvoriť vlastné kreatívne riešenia v odbornej a vedeckej oblasti. Zameranie by malo smerovať k pomenovaniu, kritickému zhodnoteniu a prezentácii vlastných riešení vedeckých a odborných problémov. Neoddeliteľnou súčasťou je aj priestor pre rozvíjanie zručností študentov reprezentovať inštitúciu, ktorú zastupujú.

KRITÉRIÁ PRE ZAPOJENIE SA DO ŠVOČ

V rámci 1. a 2. stupňa štúdia sa každý študent môže zapojiť do ŠVOČ niektorou z nasledujúcich možností:

• Vypracovať samostatnú alebo kolektívnu vedeckú, alebo odbornú prácu zameranú na ekonomické vedy, ktorá bude prezentovaná na študentskej konferencii alebo študentskej vedeckej a odbornej činnosti.
  • Aktívne sa zúčastniť študentskej súťaže (podmienkou je, aby bola súťaž zameraná na ekonomické a blízke vedy a v popise súťaže sa uvádzalo, že je to určené pre študentov VŠ).
  • Pôsobiť ako študentská pomocná vedecká sila – intenzívne zapojenie študentov do vedecko-výskumnej a odbornej činnosti fakulty

POSTUP:

Študent nemá povinnosť vopred ohlasovať svoj záujem zúčastniť sa aktivity alebo súťaže. Je však odporúčané, aby sa študent pri výbere aktivity alebo súťaže prišiel vopred informovať a overiť, či ním vybraná aktivita alebo súťaž spĺňa kritéria ŠVOČ.

Po ukončení danej aktivity alebo súťaže predloží fakultnému koordinátorovi ŠVOČ potrebné materiály (potvrdenie o účasti/absolvovaní, certifikát, diplom, alebo iný dokument jednoznačne deklarujúci účasť študenta na predmetnej aktivite alebo súťaži.

Ak budú splnené podmienky, potom, po dohode fakultného koordinátora s prodekanom pre vzdelávaciu činnosť, môže byť študentovi uznaný konkrétny voliteľný predmet s daným počtom kreditov (max 3 kredity), ktorý obsahovo korešponduje s danou aktivitou.

KONTAKT:
Fakultný koordinátor ŠVOČ