HISTÓRIA, POSLANIE, VÍZIA

Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach vznikla rozhodnutím Akademického senátu Technickej univerzity v Košiciach dňa 8. júla 1992 s účinnosťou od 1. septembra 1992. Jej absolventi prispievajú k profesionalizácii finančného a bankového sektora a rozvoju regiónov.

Poslanie fakulty: Rozvíjať poznanie a poskytovať vysoko kvalitné a profesionálne vzdelávanie v oblasti ekonomických vied. Prispievať k rozvoju spoločnosti a formovaniu regionálnej ekonomiky prostredníctvom poskytovania výskumných a konzultačných činností, ďalšieho vzdelávania a služieb pre miestnu a regionálnu komunitu.

Vízia fakulty: Ekonomická fakulta sa snaží byť vyhľadávanou fakultou, ktorá sa vzdelávaním v duchu demokracie a humanizmu, vedením študentov k tolerancii a k schopnosti kritického a tvorivého myslenia, vytváraním podmienok pre slobodné vedecké bádanie a šírenie novovytvorených aj sprostredkovaných poznatkov, ako aj systematickým zapájaním sa do medzinárodnej spolupráce, zaradí medzi kvalitné ekonomické fakulty v zjednotenej Európe.

Štúdium: Na fakulte v súčasnosti študuje viac ako 1000 študentov v dennej a diaľkovej forme. Štúdium je plne akreditované v študijnom odbore "Ekonómia a manažment" pre všetky tri stupne vysokoškolského štúdia. Po absolvovaní troch rokov bakalárskeho štúdia v študijnom programe "Financie, bankovníctvo a investovanie" a "Ekonomika a manažment verejnej správy" majú študenti možnosť získať titul bakalár (Bc.). Absolvovaním dvojročného inžinierskeho štúdia v študijnom programe "Financie, bankovníctvo a investovanie" a "Ekonomika a manažment verejnej správy" majú študenti možnosť získať titul inžinier (Ing.). V treťom stupni fakulta poskytuje doktorandské štúdium v študijných programoch "Financie" a "Priestorová a regionálna ekonómia".

Po jeho absolvovaní majú študenti možnosť získať titul philosophiae doctor (PhD.)

Sídlo fakulty: Dekanát fakulty sa nachádza na ulici Boženy Němcovej 32 v Košiciach, na 2. poschodí. Fakulta má 5 katedier, ktoré sídlia v tej istej budove.

Dlhodobý zámer fakulty: Dlhodobý zámer