Fakulta

o nás

Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach už viac ako 30 rokov poskytuje vzdelávanie v dvoch študijných programoch "Financie, bankovníctvo a investovanie" a "Ekonomika a manažment verejnej správy" v rámci študijného odboru "Ekonómia a manažment". Jej absolventi prispievajú k profesionalizácii finančného a bankového sektora ako aj verejnej správy na Slovensku. Poslaním fakulty je rozvíjať poznanie a poskytovať vysoko kvalitné vzdelávanie v oblasti ekonomických vied, prispievať k rozvoju spoločnosti a formovaniu regionálnej ekonomiky prostredníctvom poskytovania výskumných a konzultačných činností, ďalšieho vzdelávania a služieb pre miestnu a regionálnu komunitu.

Ekonomická fakulta sa snaží byť vyhľadávanou fakultou, ktorá vzdeláva v duchu demokracie a humanizmu, vedie študentov k tolerancii a k schopnosti kritického a tvorivého myslenia, vytvára podmienky pre slobodné vedecké bádanie a šírenie poznatkov, systematicky sa zapája do medzinárodnej spolupráce. Na fakulte v súčasnosti študuje viac ako 1000 študentov v dennej a externej forme.

Štúdium je plne akreditované vo všetkých troch stupňoch ponúkaných študijných programov. Po absolvovaní troch/štyroch rokov bakalárskeho štúdia majú študenti možnosť získať titul bakalár (Bc.) alebo absolvovaním dvojročného/trojročného inžinierskeho štúdia získať titul inžinier (Ing.). V treťom stupni fakulta poskytuje doktorandské štúdium v študijnom odbore "Ekonómia a manažment" v dvoch študijných programoch "Financie" a "Priestorová a regionálna ekonómia". Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach je známa ako progresívna fakulta s dôrazom na kvalitu vzdelávania, priateľské prostredie, so širokou ponukou mobilít pre študentov a orientáciou na cudzie jazyky.

Ekonomicka_fakulta_foto